امروز: جمعه 23 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری

پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری دسته: بهداشت عمومی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1788 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

دانلود پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری بررسی بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری پاورپوینت جامع و کامل بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری کاملترین پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخا

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 46 صفحه

1 Environmental Health Foot materials health

Water health

Air health

Occupational (industrial) health

Rays health:
Ray definition
Ray classification


2 بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری بسم الّله الرّحمن الرّحیم 3 پیامدهای پرتودهی‌ به روش غیراصولی‌ دكتر محمودرضا كاردان، مدیركل امور حفاظت در برابر اشعه كشور در حال حاضر، 17 درصد پرتوگیری اضافی در كشور وجود دارد كه رقم بسیار بالایی در پرتوگیری پزشكی محسوب می‌شود و این در حالی است كه با انجام اقدامات و راهكارهای ساده می‌توان این میزان پرتو اضافی را به میزان قابل‌توجهی كاهش دارد. پرتوگیری پزشكی در كشور باید در مسیری حركت كند كه بهترین كیفیت تصویری را با كمترین پرتودهی داشته باشیم 4 باید بر تجویز سی تی اسکن و ام آر آی نظارت جدی اعمال شود مسعود امینی ، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هفتم براساس استانداردهای علمی اگر یک درصدی مشخص از نتایج این خدمات طبیعی باشد و معلوم شود که بیمار موردی نداشته است، امری عادی است و جای سرزنش نیست اما اگر برای مثال، بیش از 80 درصد نتایج جواب آزمایش بر طبیعی بودن وضعیت بیمار صحه گذارد دیگر جای سوال و اعمال نظارت جدی دارد. 5 لزوم توجه به عمر مفید دستگاه‌ها دكتر عبدالرسول صداقت، رئیس انجمن رادیولوژی ایران در بسیاری از بیمارستان‌ها در بخش رادیولوژی دستگاه‌هایی با قدمت 40 سال وجود دارد كه می‌تواند خطراتی مانند نشت اشعه، كیفیت نامناسب تشخیص و ضرورت تكرار تصویربرداری برای بیمار را به همراه داشته باشد. متوسط عمر این دستگاه‌ها حدود 20 سال است كه البته گاهی از این دستگاه‌ها 2 برابر بیشتر از عمر مفید پیش‌بینی شده برای آنها  استفاده می‌شود. این در حالی است كه دستگاه‌های انجام تصویربرداری به قدری حساس هستند كه باید دائم تحت نظارت و كنترل باشند.
6 حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانه دكتر حمید مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا بهترین فاصله از صفحه كامپیوتر50 سانتی‌متر است .
باید صفحه كامپیوتر در جایی دور از پنجره یا نورهای خیره كننده باشد؛ زیرا تشعشعات آن می‌تواند باعث خستگی چشم شود. همچنین تصویرهای لرزان كه در صورت قرارگیری كامپیوتر یا كاربر كامپیوتر در جایی كه لرزش وجود دارد، می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی‌های چشمی شود. 7 حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانه دكتر حمید مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا ‌لرزش‌هایی كه بیش از 15 تا 20 بار در ثانیه در صفحه كامپیوتر یا افراد ایجاد شود، باعث اختلال دید شده و باید از بین بروند.
كاربران كامپیوتر باید در هر 45 دقیقه استفاده مداوم از سیستم، 15 دقیقه به چشم خود استراحت دهند. همچنین افرادی كه بیشتر از شش ساعت مداوم با كامپیوتر كار می‌كنند، دچارعفونت‌های ریوی و كاهش قدرت سیستم دفاعی شده و باید روزانه دو لیوان شیر بنوشند. 8 حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانه دكتر حمید مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا بهتر است افرادی كه به صورت طولانی از كامپیوتر استفاده می‌كنند از صفحه مانیتور تخت و یا LCD استفاده كنند. زیرا این تعشعشات باعث گرم شدن عصب بینایی و شنوایی می‌شود كه این امواج رادیویی و الكتریكی منجر به كاهش حساسیت این افراد می‌شود. چون در سطح صفحات مانیتور LCD یك مایع كریستالیزه وجود دارد، این امواج قبل از این كه به چشم برسند، با این مایع برخورد كرده و از بین می‌روند. 9 حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانه دكتر حمید مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا فیلترهای مخصوص روی صفحه كامپیوتر تنها موجب ایجاد كنتراست می‌شود و جلوی تشعشعات را نمی‌گیرد.
كار زیاد با كامپیوتر موجب ایجاد عیوب انكساری در افراد نمی‌شود. 10 حفاظت در برابر تشعشعات صفحه تلویزیون دكتر ابراهیم جعفرزاده پور، دبیرعلمی یازدهمین كنگره سراسری اپتومتری ایران لازم است كودكان برای حفظ دید چشم و جهت دیدن مقابل تلویزیون، فاصله‌ای حدود 5 برابر اندازه صفحه تصویر با تلویزیون داشته باشند و این فاصله در تلویزیون های جدید با صفحات LCD كه ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری , بررسی بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری , پاورپوینت جامع و کامل بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری , کاملترین پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی الکترونیکی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر