امروز: شنبه 4 اسفند 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز

پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز دسته: معارف اسلامی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 299 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 91

دانلود پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز بررسی راه های جذب دانشجویان به نماز پاورپوینت جامع و کامل راه های جذب دانشجویان به نماز کاملترین پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز پکیج پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز مقاله راه های جذب دانشجویان به نماز تحقیق راه های جذب دانشجویان به نماز

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 91 صفحه


راه های جذب دانشجویان به نمـاز اشاره دستورات الهی برای به سعادت و كمال رسانیدن انسان‌ها و در نهایت رسیدن به قرب خداست. برای نیل به این مقصود خداوند متعال پیامبرانی و به ویژه آخرین سفیرش، پیامبر اعظم حضرت محمّد مصطفی (ص) را فرستاد تا انسان‌ها را در یك برنامة تدریجی از انواع آلودگی‌ها، خرافات، كجروی‌ها، و زنگارهای شرك ـ‌كه همچون غُل و زنجیر بر پیكرشان سنگینی می‌كرد ـ رهایی بخشند. از جملة این دستورات، فریضه مقدس «نماز» است كه ستون دین است و با پذیرفته شدن آن سایر اعمال نیز پذیرفته می‌شود. و اگر مورد پذیرش قرار نگیرد، سایر اعمال نیز بی‌نتیجه و مردود است. نماز در حقیقت به منزلة آرم اسلام است و به سایر كارهای ما، در زندگی ارزش و اعتبار می‌بخشد. یقیناً یكی از دغدغه‌های استادان معارف اسلامی، دعوت و جذب دانشجویانی است كه احیاناً اهمیت كمتری به نماز می‌دهند. آنچه در این مقاله مورد بحث قرار می‌گیرد عبارت است از عواملی كه در جذب دانشجویان و جوانان به این فریضه الهی مؤثرند. 1- ترسیم جذابیت‌های نماز هنگامی كه انسان از زیبائی‌ها و جذابیت‌های عبادات به ویژه نماز كه ستون دین است، آگاه شود، پایبندی و توجه به آن فزونی می‌یابد و می‌كوشد به نحو احسن آن را به جا آورد.
برای روشن‌تر شدن این موضوع ذكر برخی از بیانات نورانی حضرات معصومین ـ علیهم‌السلام ـ‌ ضرورت دارد. پیامبر اسلام (ص) در این خصوص می‌فرماید: «نماز به نهری تشبیه شده كه انسان روزی پنج بار در آن شستشو می‌كند و دیگر چركی باقی نمی‌ماند.(حر عاملی، وسائل الشیعه،ج 3، ص 7، نهج البلاغه، خطبه 199،ص 307)
و یا فرمود:نور و روشنی چشم من در نماز است(مجلسی، بحارالانوار، ج 77، ص 77)
و نیز فرمود: نماز، به منزلة پرچم و آرم و نشانة مكتب اسلام است.(متقی هندی، كنزالعمّال فی السنن و الافعال، ج 7 ص 279) امام علی (ع) در این باره فرمود: «مردم نماز را بر عهده گیرید و آن را حفظ كنید، زیاد نماز بخوانید، و با نماز خود را به خدا نزدیك كنید... همانا نماز، گناهان را چونان برگ‌های پائیزی فرو می‌ریزد و غُل و زنجیرگناهان را از گردن‌ها می‌گشاید. (نهج البلاغه، خطبه 199، ص 307)
از امام حسن مجتبی(ع) سؤال شد: چرا بهترین لباس‌ها را به هنگام نماز می‌پوشید؟ فرمود: خدای بزرگ زیباست و زیبایی را دوست دارد. پس من برای پروردگارم خود را آراسته می‌كنم؛ زیرا خداوندمی‌فرماید: نزد هر مسجدی خود را آراسته كنید. به همین دلیل دوست دارم بهترین لباس‌هایم را بپوشم. (دشتی، مجموعه نهج‌الحیاة (فرهنگ سخنان امام حسن (ع)،ص 547 ، 548) امام سجاد(علیه‌السلام) فرمود: «و به هنگام نماز، مقام واصلان به منازل والای آن و حافظان اركانش را بر ما ارزانی‌دار، آنان كه نماز را در اوقات مخصوصش بنا بر سنّت بنده و پیامبرت ـ‌ كه درود تو بر او و آلش باد ـ در ركوع و سجود و همة فضیلت‌هایش با كامل‌ترین و تمام‌ترین طهارت، و روشن‌ترین و رساترین خشوع، به جای می‌آورند»(صحیفه كامله سجادیه، دعای 44 ، ص 287)
امام صادق(علیه‌السلام) فرمود:«هر كه این نمازهای پنجگانة واجب را بر پا دارد و بر وقت‌هایش مواظبت نماید، خداوند را در روز رستاخیز در حالی دیدار كند كه او را از جانب خداوند پیمانی باشد و خدا او را به سبب آن پیمان به بهشت در آورد و هر كه در وقت‌هایش نماز را بر پا ندارد، پس او را چنان باشد كه اگر خدا خواهد او را ببخشاید و چون خواهد او را عذاب كند».(شیخ صدوق ، ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، ص 79)

با توجه به این بیانات و سایر احادیثی كه در خصوص جاذبه‌های نماز از سوی حضرات معصومین علیهم السلام ایراد شد. نسیم فرح‌بخشی در وجود ما وزیدن گرفته و شوق و رغبتمان را نسبت به اقامه نماز كه فریضة الهی است، مضاعف می‌نماید. هنگامی كه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام به مدینه هجرت كردند، نخستین اقدام ایشان تأسیس مسجد بود، تا گذشته از اینكه در خدمت عبودیت و بندگی خدا قرار می‌گیرد، به عنوان یك محل تعلیم و تربیت از یك سو و هم‌چنین كانون سیاسی و قضایی از سوی دیگر در آید. ساختن مسجد باعث ایجاد وحدت و یكپارچگی و انسجام بیشتر در میان جامعه اسلامی گردید، به طوری كه مسلمین ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز , بررسی راه های جذب دانشجویان به نماز , پاورپوینت جامع و کامل راه های جذب دانشجویان به نماز , کاملترین پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز , پکیج پاورپوینت راه های جذب دانشجویان به نماز , مقاله راه های جذب دانشجویان به نماز , تحقیق راه های جذب دانشجویان به نماز

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر